Gazipaşa Su Kemerleri Restorasyon Ediliyor 09OCA
Gazipaşa Su Kemerleri Restorasyon Ediliyor

Alanya müze uzmanları ve Gazipaşa Belediyesi kontrolünde gerçekleşen restorasyon işlemi ilçe halkının ilgi odağı olmuştur.

Tüm işlemler el ile kazı yöntemi ile yapılmakta ve en hassas şekilde ilerlemektedir.

M.Ö. 628 yılında varlığı ön görülen kemerler önemine binaen ilçe halkı da gerekli muhafaza için adete gönüllü çalışmaktadır.

20.10.2020 yılında bitirilmesi beklenen işlemler pazarcı mahallesinin değerine değer katacak ve turistlik gezi için Gazipaşa'nın daha çok tercih edilmesini sağlayacaktır.

Gazipaşa Truzim yatırımcıları için adete göz bebeği haline geldiği yol üzerinde bulunması ve oteller bölgesine yakın olmasından dolayı pazarcı mahallesine çok büyük katkı sağlayacak projenin en kısa süre içerisinde tamamlanmasını ve ilçe halkına kazandırılmasını diliyoruz.

 

Ayrıca projeyi yapan Hacıabdullahoğlu Restorasyon ailesine başarılar , Ahmet Şükrü Kırımlı Bey'e de teşekkür ediyoruz

 

Gazipaşa'ya eşsiz bir manzara sunan , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 25.04.2019 tarihinde başlanan ihale ile restorasyon işlemi hızlı bir şekilde devam ediyor. 26.04.2019 tarihinde yer teslimi ile başlanan restorasyon işlemi tamamlandığında Gazipaşa'nın vitrini olan pazarcı mahallesi ve deniz yolu güzel bir çevre kazanacak ve atmosferi kısa süre içerisinde değişecek.

Gazipaşa Elif Kızılateş Mimarlık

Elif Kızılateş Mimarlık